Ako si hľadať prácu…a nájsť ju

Len preto, že ste bez práce alebo sa bojíte, že o ňu prídete, neznamená to, že už nie ste kompetentným manažérom. Možno sa deje to, že sa nevie predať, čo je úloha, ktorá je v dôsledku súčasnej vysokej miery nezamestnanosti čoraz ťažšia, ale dobre vykonaná prináša dobré ovocie.

Je veľa, čo môžete urobiť, aby ste sa dostali do lepšej pozície ako ostatní (zlepšite svoju mieru zamestnateľnosti). Základnými nástrojmi sú zdravé prispôsobenie sa situácii nezamestnaného, ​​dobré pochopenie seba a svojho potenciálu na trhu práce a jasno v tom, čo chcete dosiahnuť, a nadšenie pre túto myšlienku.

Pracovné ponuky na špecializovaných pracovných portálov vám ukážu, že zmeniť prácu je jednoduchšie ako si myslíte.

 Chápte vyhľadávanie ako proces predaja

Je dôležité, aby ste si mysleli, že tento proces je o podnikaní, kde budete predávať jediný produkt: vaše schopnosti, ktoré sú potrebné pre mnohé spoločnosti.

– NEVKLADAJTE inzerát do novín, aby ste ponúkli svoje služby, kým nezistíte iné, produktívnejšie spôsoby získania práce. Inzercia práce práve naopak, pre vás poskytuje možné voľby zamesnania.

– NECHOĎTE na dovolenku. Bez ohľadu na to, ako ste unavení, najlepšou terapiou je okamžite a na plný úväzok sa venovať kampani hľadania zamestnania.

Ako každý predajný proces, aj hľadanie zamestnania si vyžaduje vhodnú metódu, pri ktorej sa kroky vykonávajú v poradí, v akom ich vykonáva spoločnosť, ktorá vás potrebuje. Uchádzači takmer vždy robia vyhľadávanie v opačnom smere, ako to robí spoločnosť. Prvá vec, ktorú organizácie urobia, je pozrieť sa dovnútra, hľadať možnosti prestupov a/alebo interných povýšení; potom hľadajú pomocou vlastnej siete kontaktov. Ak to nefunguje, využijú služby výkonnej výberovej spoločnosti alebo head huntera a posledné, čo robia, je zverejnenie oznámenia pre tlač.

tristate