Ako sa zbaviť krvácajúcich ďasien

Krvácajúce ďasná sú veľmi časté a väčšina z nás sa s týmto problémom počas svojho života stretne. Ochorenie ďasien je spôsobené baktériami, ktoré sú na zuboch. Pri konzumácii jedla vytvárajú baktérie lepkavý film, ktorý sa zhromažďuje na zuboch a najmä okolo ďasien.

Krvácajúce ďasná sú prvotným príznakom ochorenia ďasien a mali by byť pre nás výstrahou. Veľa ľudí však krvácajúce ďasná prehliada. Len pre malú časť ľudí je to dôvod na návštevu zubného lekára.

Krvácanie je možné zastaviť niekoľkými spôsobmi:

  • Pravidelným čistením niekoľkokrát denne.
  • Používanie medzizubnej kefky alebo nite.
  • Používanie zubnej vody s fluoridom.
  • Vyšetrením u zubného lekára.
  • Zdravý životný štýl a zdravá strava.

Každý z vyššie uvedených spôsob je vhodný. Avšak výrazne prevyšuje zlepšenie životného štýlu v spojitosti so zdravou stravou. To má pozitívny vplyv nielen na riešenie tohto zdravotného problému. Ak sa rozhodnete žiť zdravšie, je to všeobecne prospešné pre vaše zdravie. Zdravá strava má blahodarný vplyv na fungovanie našich úst.

Vo všeobecnosti je vyšší výskyt ochorenia ďasien u fajčiarov. Fajčenie spôsobuje nedostatok kyslíka v krvi a preto nemajú ďasná šancu na uzdravenie.

Znie to ako klišé, ale strava bohatá na vitamíny, minerály, čerstvé ovocie a zelenina nám pomáhajú zlepšovať zdravie a predchádzať ochoreniam ďasien. Podporiť zdravé ďasná môžete aj prísunom vitamínov, ktoré sú na to špeciálne určené. Proaktívne tak môžete zlepšiť zdravie ďasien.

Podporte zdravé zuby, pre ktoré sú zdravé ďasná nevyhnutné. Neprehliadnite ochorenie ďasien a zlepšite kvalitu života sebe a svojej rodine. Dostupné vitamíny vás účinne zbavia problému s ďasnami a posilnia zdravie celej ústnej dutiny.

tristate