Sandalová sezóna: Starostlivosť o nohy v lete

Teraz, keď sa teraz otepľuje počasie, ľudia trávia viac času mimo športových a iných aktivít, ako sú prechádzky vonku. Rovnako ako všetky ostatné časti tela, nohy vyžadujú pravidelné TLC a prehliadky štátne-registrovaný podiatrist. Musíme si uvedomiť, že zdravé nohy začínajú so zdravou pokožkou a dobrou podpornou obuvou. Ako sme sa pustiť do leta dopredu, tu sú moje tipy, ako zabezpečiť, aby vaše nohy sú zdravé a správne postarané.

Časté problémy spojené s kožou
Začnime spomínaním, že sa musíme sústrediť na udržanie zdravej kože. Moje prvé odporúčanie je použitie opaľovacích krémov na nohy počas letných mesiacov. Rakovina kože na nohách sa stáva čoraz bežnejšou, ako aj rakovina kože pod nechtami, takže dávajte pozor na akékoľvek príznaky melanómu na nohách.

Medzi ďalšie bežné kožné problémy počas leta patria aj atlétová noha a plantárne bradavice. Plantárne bradavice, tiež všeobecne známe ako verruca, sú spôsobené vírusom. Výsledkom sú malé oblasti hrbolčekov, ktoré majú za následok šupinatenie kože alebo malé čierne bodky, ktoré sa normálne nachádzajú na tlakových bodoch.

Noha športovca, typ infekcie, sa najčastejšie vyskytuje na nohách, ktoré sú vlhké a spôsobujú šupinatenie kože, ktoré sa bežne nachádza v oblastiach medzi prstami na nohách. Táto infekcia môže tiež ovplyvniť nechty, čo ju ešte viac sťažuje. Nosenie sandále môže pomôcť pri snahe zabrániť týmto infekciám a vírusom v rozvoji. Je však veľmi dôležité vybrať správny typ sandálov, pretože výber nesprávnych sandálov môže skutočne spôsobiť viac škody ako úžitku. Nosenie nesprávneho typu sandále môže spôsobiť ďalšie problémy s nohou, ako sú buchty, artritída, stresové zlomeniny a ploché nohy.

Čo si dávať pozor v otvorenej obuvi
Pre tých, ktorí majú už existujúcu bolesť nôh alebo trpia plantárnou fasciitídou, žabky ju môžu zhoršiť a zhoršiť. Posuvníky, typ sandále, ktoré sa stali veľmi populárne medzi mužmi a ženami, sú tiež zlou voľbou, pretože neexistuje žiadna podpora a dizajn umožňuje nohy pohybovať sa v topánke. To spôsobí, že budete pazúrovať prsty, aby ste získali stabilitu a udržali si nohu v sandále, čo spôsobí poškodenie nôh. Dôrazne odporúčam nosiť sandále, ktoré ponúkajú väčšiu podporu tým, že majú funkciu na zadnej strane, ktorá zaisťuje, že sandál zostane na nohe, aby sa znížilo kĺzanie v topánke.

liečba
Ak zistíte, že máte plantárnu bradavicu, radím vám, aby ste radšej vyhľadali odbornú pomoc, než aby ste používali voľne dostupné lieky. Tieto nápravné opatrenia iba oddialia potrebnú liečbu. S nohou športovcov môžete používať voľne predajné výrobky odporúčané miestnym lekárnikom. Antifungálny prípravok sa má používať niekoľkokrát denne počas niekoľkých týždňov. Ak sa infekcia dostala do nechtov, možno budete potrebovať perorálne lieky.

Tráviť čas naboso
Ak plánujete stráviť nejaký čas naboso v letných mesiacoch, odporúčam, aby ste si boli vedomí zranení a infekcií, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku žiadnej ochrany na chodidlách. Pre tých, ktorí radi chodia naboso, aby posilnili svoje nohy, skúste sa najprv pozrieť na pediatra, aby ste sa uistili, že vaša štruktúra chodidla by skutočne profitovala z chôdze naboso. V závislosti od štruktúry nôh, najmä oblúka, môže byť čas, ktorý si zvolíte na chodenie naboso, obmedzený, pretože nespôsobí poškodenie nôh. Váš podiatrik vám bude schopný poradiť, či by bola vaša chôdza naboso vhodná pre vašu nohu alebo nie.

Všeobecná starostlivosť o nohy
Vidieť podiatra pre pravidelnú kontrolu je rovnako dôležité ako návšteva zubára na vyšetrenie a ústnu hygienu. Investovanie do nôh od mladého veku, rovnako ako vaše zuby, bude mať za následok dlhú životnosť vašej mobility a pohody. Odporúčam, aby ste mali každoročné biomechanické hodnotenie, aby ste sa uistili, že vaše zarovnanie je správne a posúdite, či by ste mali prospech z toho, že by ste mali pre vás pripravené protetiky, ktoré môžu zabrániť deformácii nôh, zlepšiť športový výkon a všeobecný blahobyt. Nová technológia umožnila pediatrom vytvoriť vysoko výkonné protetiky na mieru, ktoré ponúkajú presný popis a dizajn prostredníctvom 3-D skenovania a 3-D tlače.

tristate