Pomáha užívanie vitamínu D pri osteoporóze?

Vitamín D je ďalším vitamínom, o ktorom si väčšina jednotlivcov uvedomuje, či je to z doplnkov alebo z vašej stravy. čo tento vitamín robí pre našu stravu, a prečo je životne dôležité pre naše zdravie kostí. 

Vitamín D

Naša pokožka prirodzene produkuje vitamín D, keď je vystavený slnku, kde si získava prezývku „vitamín slnka“. Pretože Spojené kráľovstvo nezíska konštantné jasné slnko, naše telá nedostanú UVB svetlo, ktoré potrebujú na výrobu vitamínu D. Vitamín D sa vo vašom tele používa na reguláciu jeho absorpcie vápnika. Ľudia sa môžu pokúsiť vyriešiť tento problém pridaním vápnika do svojej stravy, ale bez vitamínu D vaše telo neabsorbuje vápnik v plnej miere.

Ak nedostávame dostatok vitamínu D v našej strave, potom je nedostatok produkcie vápnika. Liečba osteoporózy nebude fungovať, ak sa zníži tvorba vápnika. Ak sa snažíte zlepšiť svoje zdravie kostí, je dôležité, aby ste vo svojej strave získali viac vitamínu D.

Príznaky nedostatku

Pozrite sa na príznaky ako únava, bolesti, bolesti kostí, svalová slabosť a nadmerné potenie, aby ste zistili, či máte nedostatok vitamínu D. \ t U detí môžu „mäkšie kosti“ spôsobiť deformácie kostry, ako sú kolená a nohy. Okrem toho sa u detí môžu vyskytnúť záchvaty a svalové kŕče z nízkych hladín vápnika.

U dospelých môže nedostatok vitamínu D spôsobiť stavy, ako je osteomalacia, čo je vtedy, keď sa kosti môžu stať slabými (a tým sa cítiť mäkké) v dôsledku straty vápnika a osteoporózy, kde kost začína degradovať.

Zvýšenie príjmu vitamínu D

Hľadanie potravín, ktoré majú silné koncentrácie vitamínu D, je rozhodujúce. Margarín, obilniny a špecifické mliečne výrobky mohli mať pridaný vitamín D, zatiaľ čo vaječné žĺtky a mastné ryby majú prirodzene sa vyskytujúci vitamín D. Zmeny v stravovan nemusia byť dostatočné, takže sa okrem výživových zmien navrhujú aj doplnky vitamínu D.

Zvýšenie vápnika vo vašej strave je tiež potrebné pre tých, ktorí majú nedostatok vitamínu D. Mliečne výrobky ako jogurt, mlieko a syr a tofu majú v sebe väčšie koncentrácie vápnika.

Získanie dostatočného množstva vápnika a vitamínu D je nevyhnutnou súčasťou prevencie osteoporózy a ďalších súvisiacich stavov. Porozprávajte sa so svojím lekárom alebo sa obráťte na kliniku osteoporózy v Londýne o najlepších spôsoboch, ako zahrnúť tieto živiny do vašej stravy a denného režimu.

tristate